MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

Battery Doctor (Battery Saver)

Tato aplikace se nachází v mnoha nových telefonech, takže ji má čím dál tím více lidí. Kdo ji nemá, stáhne si ji s vědomím, že si ušetří baterii a možná i místo na paměťové kartě. I když je to pouhý nástroj k ušetření baterie, nabízí zde mnoho možností a i mnoho reklam. Navíc ani nemusíte k zobrazení těchto reklam být připojeni na internet. Můžete se jich však vždy zbavit manuálním zavíráním, což není dobré řešení. Škoda, že nejsou i nějaké možnosti se jich zbavit (za nějaký poplatek čí zhlédnutí videa). A o to také jde. Nejsou tam skoro žádné možnosti se něčeho zbavit nebo si něco uspořádat podle sebe. Navíc doktor baterie nemusí být vždy správný doktor baterie a i přes tyto své dobré věci jako je kalendář nabíjení, grafy baterky atd. má tato aplikace háček. A to dost velký. Týká se to Vaší baterie.

Skvělý přehled Vaší baterie

Ukázka přehlednosti v aplikaci Battery Doctor (Battery Saver)Již v úvodu jsem aplikaci trochu popsal. Posunu se však dále. Po prvním zapnutí aplikace se Vám na oznamovací liště objeví Battery Doctor s pár informacemi (za jak dlouho se Vám vybije telefon a kolik má baterka procent). To je sice hezké, ale většinou informace v něm jsou nepravdivé. Většina lidí má totiž telefon, kde se procenta baterie ukazují špatně, proto si stáhnou takovouhle aplikaci. Poté však zjistí, že tato aplikace pouze kopíruje čísla z telefonu. Druhá informace (délka výdrže baterie) je též nepravdivá, takže bych se těmito čísly moc nezabýval.
V aplikaci najdete na dolním panelu pár tlačítek, kde najdete ušetření baterie, nabíjecí fáze, módy a hodnocení. Na horním panelu najdete oblíbené aplikace (spíše to je reklamní stránka) a možnosti. Zde najdete mnoho věcí od tlačítka „Líbí se mi” až po Nastavení, které je docela rozsáhlé.
Na úvodní straně si můžete optimalizovat telefon (nad tímto tlačítkem najdete informace, které jsou na oznamovací liště), čímž vypnete všechny aplikace na pozadí, které se během chvíle zase rychle namnoží, takže docela nepotřebná věc. Pokud si však optimalizujete svojí baterku, dostanete se na stránku s návrhy pro úsporu. Většinu věcí, co tam můžete najít, jsou na obrázku. Navíc co najdete zde, najdete i na úvodní straně. Nevím, proč vývojáři této aplikace to tak komplikují.
Pokud půjdeme po dolní liště popořadě, 3. věcí je Mód (nastavení vyzvánění v určitou dobu apod.). Jenže chytré telefony umí věci, co jsou na téhle stránce. Znova nepotřebná věc. A na 4. stránce je Hodnocení. Aplikace zhodnotí vybíjení baterky každou aplikací a to se Vám zobrazí na téhle stránce. Většinu z nich můžete vypnout, ale rozhodně nevypínejte všechno - vypnout Systém Android asi není úplně nejlepší řešení.
Na stránce Nabít najdete při nabíjení fáze této činnosti. Pokud zrovna nenabíjíte, uvidíte kolo, které je naplněno Vašimi procenty baterie. Přesně takhle se cítí Vaše baterka s touto aplikací - uvězněna. A hned pod tím Vám telefon radí, co s ním udělat (nabít/nenabít) s Historií nabíjení v podobě kalendáře. A tenhle kalendář rozhodně nebude prázdný s touto aplikací.

Ušetření baterie s doktorem? Nikdy!

Z mnoha úhlů je aplikace výborná, ale již několikrát jsem naznačil, že Vaše baterie nebude zrovna šťastná. A to jsem myslel úplně vážně. Tato aplikace vybíjí telefon tak moc, že se opravdu nevyplatí. Snad testuje pořád dokola baterii, ne? Kdo ví, ale 3% vybíjení za hodinu při žádném používání telefonu je moc. A představte si, že budete na něm něco dělat nebo hrát hry. Ne, není to problém telefonu. Takhle jsem si za 7 hodin vybil okolo jedné pětiny baterii jenom tím, že mi ležel na stole. Potom jsem aplikaci zastavil (jenom tuhle!) a za dalších 7 hodin se nic nevybilo! Říkejte si, co chcete, ale nejsem jediný uživatel, kterému se tohle stává (a zkoušel jsem to také víckrát). Šťastnější budu, pokud tuto aplikaci nebudu mít a budu vše dělat ručně, než nabíjet telefon každý den. A někdy i za ten den 2×. To je nenormální s aplikací, která má šetřit Vaší baterii!
Testováno na Prestigio MultiPhone 5455 DUO.

Závěrečné hodnocení

PlusHodně možností v nastavení
Mnoho dobrých mini aplikací
Přehledné
Hezký design

MínusSama vybíjí telefon
Vymyšlené informace
Můžete si vypnout Systém Android
Mraky reklam bez možnosti se jich zbavit
Informační panel (zprávy) - další reklamy

Kdybych měl shrnout aplikaci jedním slovem, bude to slovo lži. Vymyšlený čas, za jak dlouho se vybije Váš telefon (včetně procent baterie) a další. Hlavně že se aplikace kasá, kolik hodin a minut Vám zachránila. Spíš by to měla být čísla, která ukazují, kolik hodin jste díky této aplikaci strávili na nabíječce. Tato aplikace je totální odpad, protože doktor baterie to rozhodně není - je to horší než virus. NEDOPORUČUJI!
Proto tato aplikace dostává pouhých 42%.

Zdarma ke stažení na Google Play >>


Více článků v kategorii Nástroje.

Shawn Článek napsal 10.1.2015 (upraveno 24.10.2015) uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Recenze

K článku bylo přidáno 0 hodnocení.

Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím