MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

3 nejznámější .io hry

Poslední dobou můžete, buď na YouTube, nebo třeba i ve škole, vidět lidi hrát internetové hry Agar.io, slither.io a diep.io. Jedná se o 3 nejznámější díla s koncovkou .io. Proč jsou tak úspěšné, to nemůže nikdo říct s úplnou jistotou. Jisté je jenom to, že tyto hry dokážou zabavit až na několik hodin. A přitom jsou stavěné na jednoduchém principu (Pozn. autora: ač to zní, že hry jsou si podobné, není tomu tak - jsou úplně odlišné). Tyto hry mají ale ještě kolem sebe takové to „boom”, protože nejstarší z nich vyšla na Android v červenci roku 2015 (Agar.io - hra na Android). Pravým opakem je hra diep.io, která se provedení hry na Android dočkala až teprve 21. července 2016. Přesto k nim nepotřebujete ten nejnovější telefon, což je pro tyto hry velké plus. Nebudu už ale dále zdržovat a pojďme se na ně podrobně podívat.

Agar.io - sežer ty menší!

Hraní hry Agar.io se skinem melounu a s celkovou hmotností 138Agar.io bylo největším hitem minulého roku. Dovolil bych si dokonce tvrdit, že se jednalo o jednu z nejhranějších her na internetu roku 2015. Na YouTube videa s touto tématikou také sklízela úspěch. A o Agar.io určitě slyšel snad každý, kdo na internetu tráví trochu více času. Co je ale cílem?

Princip hry je strašně jednoduchý. Na mapě se nachází mnoho kuliček představující krmení. Vy, jako koule, musíte toto krmení jíst, abyste se zvětšovali. Čím větší budete, tím budete mít i pomalejší pohyb. Výhodu to bude mít tu, že budete moci sníst ty menší koule a tím se zvětšíte o jejich velikost. Čím větší tedy budete, tím méně lidí Vás bude moci sníst. Prostě sežerte všechno, co bude menší než Vy a dostaňte se na 1. místo v žebříčku.
Aby hra nebyla tak jednoduchá, nacházejí se i ve hře takové miny. Dají se sníst pouze od určité velikosti, takže malé koule budou mít tu výhodu, že se pod ně můžou schovat. Pokuď je ale sní někdo větší, stane se z jedné velké koule několik malých. Tímto principem můžete zneškodnit někoho velkého a Vy si polepšíte.
Krom jednoduchého pohybu po mapě se můžete také rozdělovat do několika koulí (vystřelíte půlku sebe a můžete ovládat dvě koule najednou), nebo můžete střílet malé kuličky jako krmení (např. nakrmíte svého kamaráda, aby byl větší, mohl někoho sežrat a Vás poté též nakrmí). Tímto střílením ale můžete také vytvořit novou minu tím, že do ní budete střílet. Ta se poté vystřelí velkou rychlostí a může ji někdo sežrat.

Ve hře se nacházejí 2 módy - klasický, který trvá nekonečně dlouho, a rush mode, kde se musíte za 5 minut stát co největšími. Pokud jste někdy hráli PC verzi hry, určitě si říkáte „Kde jsou týmy?”. Bohužel módy z internetové verze zde nenajdete a obráceně (rush mode na internetové verzi není), což je celkem škoda.
Aby tato hra byla úplná, nesmím zapomenout na vzhledy koulí. Za určité levely můžete dostat zdarma veteránské skiny a za peníze vydělané za denní questy si můžete koupit oficiální nebo sezónní vzhled. Samozřejmě se peníze získávají těžko a pěkné skiny stojí hodně. Opět si můžeme za reálné peníze koupit ty virtuální. Navíc jsou ve hře obsaženy ještě různé XP boosty, takže pokud chcete mít to nejlepší, bude Vás to stát hodně peněz.

slither.io - znič kohokoliv a sežer vše!

Hraní hry slither.io za černou žížalku žroucí krmeníslither.io vyšlo nějak na začátku roku 2016 a ten, kdo kouká na YouTube, mohl vidět, jak se někteří nervují nad touto hrou. I tak se jedná o oblíbené dílo a stále je hrané. A pokud Vám připadá podle nadpisu, že slither.io se podobá Agar.io, jste na omylu. Jedná se o celkem 2 odlišné hry.

Opět se jedná o jednoduchou hru. Budete hrát za žížalku, se kterou budete moci též jíst různé krmení rozházené po celé mapě. Pokud se ale budete chtít rychleji zvětšit, nebudete moci žrát ostatní. V této hře musíte docílit toho, aby ostatní hráči nabourali do Vás či jiného hráče. Jakmile se takto „rozbijou”, zbyde po nich jen obrovské množství kuliček. A z toho se dá nakrmit poměrně dost. Takže pro 1. místo budete muset opět sežrat několik hráčů.
Nejlepší a zároveň to nejhorší na tom je to, že i ten nejmenší prcek může zničit toho největšího „hada”. Pro 1. místo se tedy nemusíte krmit půl hodiny; stačí zničit pár hráčů a sníst vše, co z nich vypadlo.
Hra by určitě byla nudná a celkem i těžká, kdyby se všichni pohybovali stejnou rychlostí. Tomu ale tak naštěstí není a nad malým radarem najdeme šipku představující zrychlení. Tímto zrychlením ale také ztrácíte délku, takže pokud se budete pořád pohybovat rychle, dostanete se jednou na tu nejmenší velikost. Ještě by se hodilo dodat, že při zrychlení za sebou necháváte malé kuličky, jež se dají jíst.

Ke hraní je to vše. Ještě by stálo za zmíňku ovládání. Můžete si vybrat jedno ze tří - statický joystick, arrow mode (kam dáte prst, tam je pomyslný střed) a classic mode (žížalka následuje vždy Váš prst). Krom toho jsou i zde skiny. Ty jsou naštěstí zdarma, takže si můžete vybrat jakýkoliv skin, jenž se Vám líbí, a jít hrát. Prostě nic zde není placené!

diep.io - znič vše se svým tankem!

Hraní za třídu Octo Tank ve hře diep.io s levelem 45 a 120.000 bodydiep.io, jak jsem již uvedl, je nejnovější hrou z těchto 3 vybraných. Na Android vyšla 21. července 2016 a už za tu krátkou dobu si ji stáhlo více než 1 milión uživatelů. Možná je to ale i tím, že toto dílo bylo vytvořené stejným studiem, které má na svědomí Agar.io, na němž také byla reklama na diep.io. Nebudu ale dále zdržovat a pojďme se na tuto hru podívat.

Tato hra je opět jednoduchá na pochopení. Narozdíl ale od těch předešlých už u ní budete muset trochu více přemýšlet a zvolit svojí strategii. Hrajete totiž za tank a musíte sbírat body ničením různých čtverců (dávají nejméně bodů), trojúhelníků či pětiúhelníků (dávají nejvíce bodů) rozházených po mapě. A nebo můžete samozřejmě zabíjet ostatní hráče. Zde ale už střelami nebo dotykem tanků (dotyky též ubírají), narozdíl od Agar.io. Z hráčů ale už dostanete jenom tak desetinu jejich bodů.
Body jsou jistě dobré na 1. místo v žebříčku. Za určitý počet bodů ale také dosáhnete nové úrovně a za každou novou úroveň si můžete vylepšit něco na svém tanku (zvětšení života, rychlejší regenerace života, větší poškození střely, větší poškození při dotyku, ...). Jistě by bylo dobré (pro nováčky špatné), kdyby se dalo vylepšit vše na maximum. To bohužel nejde. Maximální úroveň ve hře je 45 a po dosažení úrovně 30 si můžete vylepšit tank pouze za každou 3. úroveň. Nesmím zapomenout ještě na to, že každou věc můžeme vylepšit sedmkrát a je zde asi 8 věcí na vylepšení.
Zůstaňme ještě u úrovní. Za 15., 30. a 45. úroveň lze vylepšit třídu tanku. To znamená to, že v 15. úrovni si můžete vybrat snipera, „dvojče”, kulometčíka nebo strážce. Další třídy se odvozují z těch předešlých. Takže pokud se Vám líbí nějaká finální třída, budete muset postupovat i takové třídy, které se Vám líbit nebudou.

diep.io, jako jediné z těchto 3 her, má takový menší tutoriál. Spíše je to jenom tutoriál na ovládání, přesto může trochu posloužit. A když už mluvím o tom ovládání, v nastavení se dá opět změnit. Můžete si např. nastavit statický joystick, jenž já preferuji. Krom toho je zde nápověda, která shrnuje pomalu celý tutoriál - je tam obrázek telefonu, jehož displej je rozdělen na dvě půlky a na těch půlkách je napsáno, co na ní je (střílení, pohyb).
Mínusem této hry je ještě to, že na online verzi si lze zahrát několik módů. Na telefonu máme ale pouze jeden mód, což je ohromná škoda. Stejné to ale bylo i s Agar.io, které má alespoň 2 módy a z toho jeden si nelze zahrát na internetové verzi, čímž je takový vyjímečný. Třeba se tedy bude stejné vyvíjet i diep.io. Přeci jen je teprve na začátku.

Závěrečné hodnocení

  Agar.io logo slither.io logo diep.io logo
Plus

Dva módy
Denní questy
Miny (pro malé koule záchranné místo, pro velké nebezpečné)
Úrovně (z nich lze získávat zadarmo skiny)
Nastavení

Kdokoliv může zničit kohokoliv
Možnost zrychlení
Skiny jsou zadarmo
Minimapka
Lze hrát i offline s umělou inteligencí

Kdokoliv může zničit kohokoliv (záleží na obratnosti a vylepšení)
Vylepšování
Třídy tanků
Nastavení
Nejméně reklam
Mínus Reklamy po každém dohrání
Zlato se získává těžce - minitransakce
Žádná minimapka (hodila by se - není vyznačen konec mapy)
V klasickém módu celkem nemožné se dostat na 1. místo
Hlasité reklamy po každém dohrání
Celkem těžké ovládání

Jenom 1 mód (online verze má 4)
Žádná minimapka (online verze ji má)
Celkem malá mapa

Všechny hry jsou určitě dobré a rád je hraji. Oproti online verzím ale často něco postrádají a naopak tam přibývá mnohem více reklam, což mi často znechutí hrát dále danou hru. Každopádně žádné procentuální hodnocení dávat nebudu - přeci jenom se jedná o jednoduché hry a celkem dost úspěšné, takže takové hodnocení si můžete domyslet sami. Pokud bych měl ale srovnat tyto hry mezi sebou, jednoznačně je mým oblíbencem stále Agar.io. A co si Vy vyberete?

Agar.io - na dlouhé hraní, questů je zde dost, často ale hrají týmoví hráči - doporučuji náročným hráčům s dostatkem času a pevnými nervy
slither.io - často krátké hraní, vše je ale zadarmo - doporučuji všem s rychlými prsty a těm, co upřednostňují hry s lehčím postupem nahoru
diep.io - na dlouhé hraní, velký počet vylepšení a tříd tanků - doporučuji stratégům s dostatkem času


Více článků v kategorii Hry.

Shawn Článek napsal 30.7.2016 uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Výsledky hodnocení: 3+, 0-, v průměru 3/3 (3 hodnocení).

Recenze

K článku bylo přidáno 0 hodnocení.

Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím