MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

Exploration Lite

Takže toto bude první hra, kterou budu hodnotit. Není to ani moje první hra, kterou jsem kdy hrál na svém mobilním telefonu, ale strašně se mi líbila a myslím, že i Vám se bude líbit. Jedná se o takový Minecraft svět, takže vše je ze čtverečků. Jen mě mrzí, že to Minecraft není, protože na mobilu to musí být zajímavá hra. Zde pouze stavíte a máte neomezené zásoby. Takže můžete udělat velký lávový vodopád a hned nad vrcholek vodopádu dát vodu a sledovat, jak voda a láva mezi sebou bojují. Nebo si můžete postavit obrovský hrad, kolem kterého bude propast a v ní bude láva. Zde je vše nemožné, takže pokud máte nápady, co postavit, tato hra je pro Vás ideální. Má to ale i své problémy.

První spuštění hry

Hru jsem si stáhl, protože jsem odehrál již hodně aplikací a tato byla velmi originální. Zaujala mě po grafické stránce, protože vypadá o trochu lépe než Minecraft na počítači. Poprvé, když jsem ji spustil, jsem si řekl: "Konečně Minecraft na mobilní telefon!" Bohužel jsem se spletl. Ze začátku jsem nevěděl, jaký je smysl hry, proto jsem procházel každou možnost. Menu vypadá skvěle a vyzná se v něm každý amatér. V něm se nachází tři položky: Nový terén, Zakoupení plné verze a Nastavení. Vpravo jsou různé materiály ke stavění, ale o tom se budeme bavit později. Vezmu to tedy postupně.
V Novém terénu si můžete vybrat, jestli chcete začít na Zemi, prázdné travnaté ploše nebo u lítajících kostek. Zde si můžete také vybrat, jak má být plocha velká a ještě přídavky k různým možnostem (např. hustota lítajících kostek). My si vybereme Zemi a už můžeme stavět. Tady můžeme najít oceán, poušť a další věci, co se nachází přírodně na Zemi. Jenom zde nenajdete nic živého kromě Vás. Ani zvířata zde nejsou, což mě docela mrzí. Poté v menu napravo najdete snad všechny materiály, které jsou v Minecraftu (teda nevím, jestli všechny, protože jsem Minecraft nikdy nehrál).
A můžete stavět. Postavte si např. vodopád, hrad, zámek, velký park, ostrov, podzemí a všechno, co Vás napadne! Střídá se zde den i noc, takže si nezapomeňte někde dát pochodeň nebo žárovku. Až budete mít postaveno, udělejte si screen objektu, protože ve verzi Lite nejde uložit Váš výtvor. K tomu se nachází v menu Zakoupení plné verze! A poté je tu ještě možnost Nastavení. Nastavení v této hře mě opravdu mile překvapilo. Od nastavení grafiky až po "cheat" létání. Takže pokud máte lepší telefon, pohrajte si hlavně s grafickým nastavením.

Výtvory

Ano, opravdu se zde toho dá udělat mnoho. Hra dokáže zabavit na dlouhé hodiny, takže pokud někam jedete a chcete toto hrát, nejdříve si nabijte telefon na 100%. Ovládání je velmi jednoduché, a tak si myslím, že s ním nebude mít nikdo problémy. Takže můžete začít stavět, aniž by Vás někdo nebo něco rušil. Zničte část stromu, která Vám překáží. Postavte vysokou horu a na ní chatku. Postavte loď, dům, cokoliv Vás napadne. A ano, i mě tato hra velmi chytila, proto přidávám své výtvory, na které jsem velmi pyšný a myslím, že se mi povedly. No, podívejte se sami.

Pohled na věž v Exploration Lite Vrchol věže v Exploration Lite
Hrad s příkopem okolo v Exploration Lite Vstup do hradu v Exploration Lite

Závěrečné hodnocení

PlusLehké ovládání
Skvělá grafika
Mnoho možností v nastavení
Přehlednost
Mnoho možností v hraní

Mínus
Nic živého
Ve verzi zadarmo nejdou ukládat výtvory
Není zde podzemí

Hra je opravdu skvělá a nadchne skoro každého. Je dobře, že někdo vymyslel takovouhle aplikaci na telefon, která zabije mnoho času. Můžete tvořit kdekoliv a až na pár mínusů se stala mojí oblíbenou hrou. A věřím, že ji určitě budu hrát ještě hodně dlouho. Takže tuto aplikaci vřele doporučuji.
Tato hra dostává 87%.

Zdarma ke stažení na Google Play >>


Více článků v kategorii Dobrodružné.

Shawn Článek napsal 3.8.2014 (upraveno 15.12.2015) uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Výsledky hodnocení: 2+, 0-, v průměru 2/2 (2 hodnocení).

Recenze

K článku bylo přidáno 0 hodnocení.

Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím