MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

Balance

Pohodová logická hra s příjemnou 3D grafikou - tak nějak bych charakterizoval hru Balance. Sice skoro každá hra je už v této době pěkná. Co ale kdyby takováto hra byla ve 2D? No dobře, chápu, že jsem o hře nic nenapsal, takže je těžký si něco představovat. Nicméně už jenom podle screenů jsem si tuto hru oblíbil. V této hře budete totiž zajišťovat elektřinu pro určitá města a přitom se Vám nesmí přehřát žádné spojení. Někomu se to může zdát jako těžký úkol, ale stačí pouze přemýšlet a žádný level není nemožný vyhrát. Motivací můžou být další levely, které se odemykají po splnění předchozí série levelů a vždy přináší něco nového.
Nakonec bych rád poděkoval jedné nejmenované osobě, která mi tuto hru doporučila.

V jednoduchosti je krása

Úspěšné plnění levelu ve hře BalanceBalance je hra, která dokáže leckoho zaujmout jen při pozorování hrajícího cestujícího v autobuse. Pokud se Vám ji teda povede najít na Google Play (Vy to máte jednodušší - na konci článku je odkaz ke stažení), zjistíte, že má pouze něco málo přes 72 MB. Bohužel uživatelé se staršími telefony si moc nezahrajou - hra je pro OS Android 4.0.3 a vyšší. Dovolím si ale tvrdit, že počet lidí, co nesplňují tyto požadavky, je už malý.
Od začátku až do konce Vás provází menší nápovědy. Ty jsou v podobě kratšího textu před každým levelem. Na druhou stranu je hra lehce pochopitelná, proto není potřeba nějakého delšího vysvětlování.
Hra nemá příběh; je pouze rozdělená na série levelů. Možná to je škoda, protože příběh s touto tématikou by byl určitě originální. Osobně si ale neumím představit takovou příběhovou hru. To už si rovnou můžete zahrát The Sims a věnovat se takové kariéře. Ale kdo ví, třeba nás ještě nějaký tvůrce na Google Play překvapí.

Změna počasí hraje též roli

Jak už jsem zmiňoval, ve hře najdete určité série levelů. Ty jsou v menu oddělené různými barvami. Krom toho vždy nová série přinese něco nového. Jednou to může být solární panel, podruhé zase transformátor. S novými věcmi poté též hlavně pracujete v dané sérii a i v těch dalších.
Každá série se odemyká za určitý počet dosáhnutých hvězdiček. V každém levelu se dají získat 3 hvězdičky. Ty záleží na Vaší rychlosti - jejich počet teda neovlivňuje provedení levelu. Za těchto podmínek je možné splnit některé levely několika způsoby. Vždy ale musí dostat každé město svojí elektrickou energii.
Později Vám budou ztěžovat postup některé okolnosti. Mám na mysli třeba počasí, kdy se rozjasní a solární panely budou vytvářet více energie. Nebo se prožene hurikán a některé spoje přestanou fungovat. I za těchto podmínek musí elektrická síť mezi městy stále fungovat.

Tuto hru jsem si užíval. Logické hry tohoto typu jsou super. Bohužel hru mi kazila jedna věc - čas. Jsem člověk, co chce mít všechny úrovně na 3 hvězdičky. Problémem je to, jak už jsem psal, že levely se hodnotí podle Vaší rychlosti. U některých úrovní než vymyslíte postup, budete už mít pouze 2 hvězdičky a možná to i klesne na tu 1 hvězdičku. Často je tedy potřeba pro 3 hvězdičky zdolat některé úrovně vícekrát, než se Vám podaří rychle a správně všechno nastavit.

Menu hry Balance

Závěrečné hodnocení

PlusGrafika
Tipy a rady
Každá série levelů přinese něco nového
Počet levelů
Výběr levelů

MínusNěkdy to je pouze o Vaší rychlosti
Náročnost hry na mobil v poměru obsahu
Pokud něco nevychytáte úplně co nejlépe, hra Vám to spočítá (např. třikrát za sebou se rozbije ten stejný vadný spoj)

 

Na poměry her z kategorie Hádanky se jedná o něco nadprůměrného. Bohužel jako vždy musí autoři těchto her přidat něco, co já osobně nemám rád - být dostatečně rychlý. Tahle vada mi často kazí dojem z logických her, proto se jim někdy radši vyhýbám. Hra je tedy sice originální, ale způsobem zpracování je stejná jako každá jiná.
I když Balance dokáže zabavit, zasluhuje si pouze 79%.

Zdarma ke stažení na Google Play >>


Více článků v kategorii Hádanky.

Shawn Článek napsal 8. února uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Výsledky hodnocení: 1+, 0-, v průměru 1/1 (1 hodnocení).

Recenze

K článku bylo přidáno 1 hodnocení.

Daniel Zábojník
Daniel Zábojník
14. února 14:32
Pěkný článek!
Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

Balance
Hodnocení 4.0000/5 přepočítané z 1 recenze
© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím