MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

Simcity BuildIt

Některé hry na Google Play se dlouho drží na vrcholku žebříčku. Vždy to je dobrým nápadem vývojáře, skvělou zábavou či velice výbornou grafikou. Pokud však vše spojíte dohromady, vznikne Vám skvělá hra. Navíc tato hra ve větším provedení je známá i v počítačové verzi. Ano, Simcity BuildIt je trochu více ořezaná hra od PC verze. Není se ale ani čemu divit - v plném provedení by byla hodně náročná. I tak se jedná o povedený titul, jenž nezmizí z našich telefonů brzo. Obsahuje totiž mnoho možností, kterými se můžeme zabavit. Stavění města není přece žádná nuda! Navíc stálé připojení k internetu není potřeba. Pokud Vás tedy hra už aspoň trochu zaujala, čtěte dál a dozvíte se další možnosti hry!

Pohled na město ve hře Simcity BuildIt

Od vesnice k velkoměstu těžkou cestou

Jelikož se jedná o „remake” počítačové hry Simcity, už teď si člověk dokáže představit náročnost hry. To ale naštěstí není pravda a instalační balíček hry má pouhých 96 MB, což má snad každý člověk v telefonu. Potřebná verze Androidu je také pouze 2.3.3; hru si tedy může zahrát úplně kdokoliv.
Po stáhnutí hry Vás uvítá tutoriál, který je celkem dobře udělaný. Ukáže Vám podrobně snad všechny potřebné činnosti. Pro příklad si uveďme stavění silnic a budov nebo vytváření materiálů pro stavění domů. Je to celkem dobrá ochutnávka a hned jsem měl chuť stavit své město. Ono to má ale celkem háček.
Asi jako u každé hry od EA jsou potřeba dvě věci - čas a reálné peníze. Bez nich to jde opravdu obtížné. Ze začátku jde jako vždy vše lehce. Za den stihnete postavit několik domů, pár továren a i nějaké ty parky. Po nějaké době bude ale trvat vytvoření jednoho materiálu hodinu či více. Můžete si je sice koupit na trhu, jenže ve hře je tolik materiálů, že až tak po čtvrt hodině aktivního hledání konečně najdete danou věc. Kromě toho budete potřebovat pro rozšiřování města zase jiné materiály a jejich potřebný počet se bude stále zvedat a zvedat. Pak už se nalézají hodně těžce (nedají se vyrobit). Nesmíme ale přeci zapomenout na mikrotransakce. Za nehoráznou částku si můžete koupit materiály a trochu rozšířit město a po chvíli je Váš nákup pryč.

Vylepšení domu ve hře Simcity BuildItObyvatelé Vám někdy vyjdou vstříc

Pokud však máte čas, hra se dá celkem hrát. Ve Vašem městě si můžete postavit domů kolik chcete - stačí k tomu jen potřebné materiály, které si budou obyvatelé žádat. Nehodí se Vám dané materiály? Můžete požádat o nový návrh a za 30 reálných minut budete mít nový návrh. Ten už je většinou lepší.
Hra se celkem blíží k reálnému světu. Všichni obyvatelé totiž přeci potřebují vodu, elektřinu, kanály, vyvážení odpadu, policii, hasiče, nemocnici, silnici a také nějaký park. Pak je také možné za klíče, které se dají získat vyvážením předmětů přes lodě či opravování budov po přírodní katastrofě, stavět školy, věci na pláž, kasína apod. Tyto budovy zvyšují počet obyvatel o daný počet procent. Hodí se to tedy u velkých budov, abyste i více vydělávali.
Zajímavé jsou poté i silnice a podniky. Silnici totiž musíte vylepšovat i s budovami, protože je jasné, že více obyvatel bude tvořit více dopravy. Podniky se poté vylepšují po potřebném levelu. Vylepšení přináší rychlejší vyrábění produktů. Škoda, že nejdou vylepšovat továrny - čekání 6 hodin na 1 materiál není zrovna nejhezčí.
A abych nezapomněl - hra má také speciální události (např. teď Valentýn) při nichž můžete stavět různé parky či jiné věci na dané téma. Při Vánocích jsem si tedy postavil ve městě vánoční strom, který tam ještě pořád mám. Přeci jenom mě stál klíče a nechci ho prodávat.

Závěrečné hodnocení

PlusGrafika
Speciální události
Tutoriál
Hra s mnoha možnostmi
Nenáročnost - hru si může zahrát úplně každý

MínusMikrotransakce
Neustálé čekání
Některé materiály je skoro nemožné najít na trhu
Někdy je téměr nemožné zajistit obyvatelům všechny potřeby

I když jsem zde zmínil mnoho negativ, určitě se jedná o velmi dobrý titul a jsem rád, že něco takového na Android je. Jedná se o nejlepší hru se stavěním města. Může si ji zahrát úplně každý a dostane určitě zábavu a skvělou grafiku. Navíc se hra rychle přizpůsobuje danému období - Valentýn, Vánoce, čísnký nový rok a mnoho dalších speciálních událostí. Pokud tedy hledáte relaxační hru, tohle je hra pro Vás.
Simulátor stavění města si zasluhuje 84%.

Zdarma ke stažení na Google Play >>


Více článků v kategorii Simulátory.

Shawn Článek napsal 13.2.2016 uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Recenze

K článku bylo přidáno 1 hodnocení.

Daniel Zábojník
Daniel Zábojník
13.2.2016 21:34
Pěkná hra a dobře udělaná recenze :)
Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

Simcity BuildIt
Hodnocení 5.0000/5 přepočítané z 1 recenze
© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím