MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

Dobyvatel

Pokud bych si měl vybavit nějakou oblíbenou browser hru v České republice, byl by to určitě Dobyvatel. Bohužel to není česká hra, jak jsem si původně myslel. Dobyvatel je vyvíjen v Maďarsku a verzí Triviadoru (originální název) je několik. Vždy jde ale o tu stejnou vědomostní hru, akorát jsou pozměněny jazyk, otázky a lokace. Hlavním cílem je obsadit co největší oblast hrací mapy. Obsazování je formou odpovídání na otázky, kde buď vyberete odpověď, nebo tipnete číslo. Vaší pomocí mohou být také nápovědy, jež se dají získávat několika způsoby. Každopádně se jedná o zajímavou a hranou hru, protože počet stažení přesahuje 100.000.

Vlastní vesnička s nápovědmi ve hře DobyvatelVesnička - základ hry

Dobyvatel se může zdát jako nenáročná hra pro Váš telefon. Opak je bohužel pravdou. Pro hraní této hry potřebujete neustálé připojení k internetu a alespoň 110 MB volného místa. Navíc potřebujete alespoň verzi 4.0 Androidu. Po stažení hry nás uvítá tutoriál. Ten nám řekne co a jak, provede nás a hraní je už na nás.

Dobyvatel byl minulým rokem 2016 celkem pozměněn. Z „free2play” hry se stala hra se zásobami. Na jednu takovou zásobu se čeká 5 minut a jeden zápas Vás vyjde na 15 zásob, turnaj poté na 30 zásob. Pokud se Vám tak dlouho nechce čekat, můžete si tyto zásoby koupit za reálné peníze. Též se ve hře vyskytuje zlato, za které se dají nakupovat již zmíněné nápovědy (více o nich najdete v článku níže). Zlato se získává pomalu stejně jako zásoby, takže pokud chcete být lepší a lepší, mikrotransakce se Vám zřejmě nevyhnou.

To jsem ale dost přeskočil. Pojďme pěkně od začátku.
Každý hráč má svojí vesničku. V ní žijí lidé, jejichž počet je závislý na Vašem levelu, a odvádí Vám daně každý den. Ty si musíte sami každý den sbírat (jedno kliknutí). Příjem je též závislý na lize a na sochách, které tvoří % navíc. Sochy se získávají za plnění předem daných úkolů.
Ve vesničce se dají též získávat již zmíněné nápovědy. Ty se sbírají z budov, které se musí vylepšovat pro rychlejší produkci. A to opět stojí dost zlaťáků. Na druhou stranu lze čekat „jenom” týden pro 1 nápovědu, již použijete nejspíše v některým z příštích bojů. A poté zase můžete jenom čekat.

Ukázka ze hry DobyvatelZnalosti jsou výhra

Z Vaší vesničky lze samozřejmě začít i hru. A jak jsem již zmínil, lze hrát zápas (dokonce i s přáteli) nebo turnaj. Pojďme si ale konečně popsat samotnou hru.
Mapa je rozdělena stejně jako Česká republika - do krajů. Na začátku dostane každý ze 3 hráčů náhodně svojí základnu v jednom z krajů. Poté se v normální hře uskuteční 4 otázky, kde hráči musí odpovídat na číselné otázky. Hráč s nejrychlejší a nejsprávnější odpovědí si může vybrat 2 území (musí navazovat na jeho předchozí; v případě omezení si může vybrat kterékoliv území), 2. hráč 1 území a poslední nic. Za každé území má každý dobyvatel +200 bodů, za základnu 1.000 bodů.
Poté se už jenom bojuje. Každý hráč může zaútočit 4× v náhodném pořadí. A taky lze dobývat pouze nejbližší kraje Vašemu území. Za každý dobyté území má hráč +400 bodů a původní majitel ztratí 200 bodů (pokud nebyl kraj dobyt, v opačném případě hráč ztrácí 400 bodů). V těchto bojích musíte vybírat správnou odpověď ze 4 možností. Pokud oba dva hráči odpoví správně, přechází se opět na číselnou otázku, kde se již najde vítěz. Pokud dobyjete základnu (musíte 3× odpovědět správně v otázkách - 3 věže), získáte body za každé hráčovo území včetně základny.
Během těchto zápasů lze používat již zmíněné nápovědy. Každou z nich ale lze použít jen jednou. Může to být např. 50/50 nebo opevnění kraje. Za výhru dostáváte body, za několik výher v řadě dostáváte extra body. Též jsou body za větší levely protihráčů či zabraná území. Čím větší level poté máte Vy, tím také máte více zásob a více možností v celé vesničce.
Krom zapojování ve hře můžete vymýšlet i vlastní otázky. Ty ale musí projít procesem schválení a poté hodnocením lidí. Já osobně jsem se pokusil publikovat nějaké otázky, ale žádná se nedostala do hry. Zřejmě lidi nechtějí nic nového.

Závěrečné hodnocení

PlusSkvělá hra na procvičení znalostí či přiučení něčeho nového
Možnost hrát s přáteli
Ligy
Turnaje
Tutoriál

MínusPomalé doplňování zásob
Bez mikrotransakcí se s větším počtem nápověd můžete rozloučit
Nějaké bugy (např. po zkouknutí reklamy při novém levelu je třeba restartovat hru)
Pokud nemáte štěstí na základnu, jste dost ohrožení

Dobyvatel je opravdu zajímavá hra a lze se zde s přáteli porovnat, jaké máte znalosti. Bohužel do hry přibyly i zásoby, které celkově ten zážitek kazí. Pokud se chcete s touto hrou zabavit na delší dobu v kuse, nepůjde to bez mikrotransakcí. A pokud nejste vůbec zběhlí v nějakých tématech, budete mít s malým počtem nápověd problémy.
Dobyvatele hodnotím 80%.

Zdarma ke stažení na Google Play >>


Více článků v kategorii Vědomostní.

Shawn Článek napsal 2. srpna uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Recenze

K článku bylo přidáno 0 hodnocení.

Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím