MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

2. díl - avast! vs. 360 Security

Minulý díl byl o souboji defaultních klávesnic a těch nainstalovaných. Nedopadl zrovna nejlépe podle Vás, protože jsem vybral jen jednu klávesnici. Mně osobně tedy přijdou všechny ke stažení stejné a tu, co jsem vybral, byla podle mě jedna z nejlepších, ale ať je tedy podle Vás. Proto jsem se zaměřil již na delší dilema některých uživatelů a to na výběr ze dvou známých antivirů, které se dají nějak použít. Výběr není nijak náhodný, já sám jsem si dříve vybíral z těchto dvou antivirů a na jeden jsem dokonce napsal recenzi. V té recenzi jsem se zmiňoval i o tom druhém. Jenže to už je trochu delší doba a oba antiviry se zlepšily. Proto si myslím, že si zaslouží proti sobě bojovat.

Domovská stránka antiviru avast! mobileKdo je dnes na řadě?

Jak jsem již psal, vybral jsem dva antiviry, ať to není tak neobjektivní jako minule - avast! a 360 Security. Jeden byl již zrecenzován, ale z té recenze moc vycházet nebudu. Aktualizací bylo poměrně dost, takže si ho můžeme rozebrat úplně celý. Dnešní souboj tedy bude zajímavý a nabitý i spoustou informací a zkušeností, které jsem pochytil v obou antivirech. A to jsem je používal docela dlouho.

avast!

avast! je jeden z nejznámějších antivirů na počítače. Díky tomu dokázal ovládnout i trh na Google Play. Taky vychází z počítače se vzhledem, který je stejný jako jeho dřívější verze. Na telefon se ale také o hodně zlepšila oproti dřívějším verzím (cca. 4 měsíce). Hlavně přidala mnoho funkcí, které některým antivirům chybí. Je to např. testování hesla od Wi-Fi (jeho síla). Druhý bojovník (antivirus) to ale nemá. avast! však nezklame ani nejdůležitější funkcí - virovým testem.

Tento antivirus má nesčetně mnoho plusů. Nabízí již známý, automatický virový testy, které se nastavují velmi lehce. Dá se nastavit testování souborů, aplikací nebo obojího, dny a čas testu. Víc není potřeba. Design antiviru vypadá dobře a jednoduše - hlavně je příjemný na oči. Další funkce je např. zamykání aplikací (to nabízí každý antivirus), správu aplikací (což si myslím, že je zbytečnost), filtr volání a SMS (SMS již nejsou povoleny pro Android 4.4. a vyšší) a další funkce.
Je tu však i několik nevýhod. Některé jsem již zmiňoval, takže to spíše shrnu. Vadí mi, že je zde mnoho funkcí, které potřebují doinstalovat např. ochrana proti krádeži, která by měla být zde samozřejmostí. K čemu jinak ten antivirus je? K tomu je zde však i mnoho funkcí, které nikdy člověk nepoužije. Buď jsou zbytečné nebo nefungují (již zmíněný filtr SMS). Mohli to aspoň skrýt než tam dát pouhý popisek. Někteří lidi totiž nečtou popisky.

S antivirem jsem docela spokojen. Mohu si otestovat heslo Wi-Fi, jak je silné či si nastavit automatický virový test. K tomu mě antivirus vždy upozorní, když je něco v nepořádku. Nastavení je velmi lehké. Bohužel však k některým nastavením antivirus vyžaduje přihlášení k avast! účtu či druhé telefonní číslo. Naštěstí však využívám avast! na svém počítači, takže se mohu přihlásit přes tento účet. Což je další výhoda a to, že můžete spárovat svá zařízení a pracovat s nimi.

360 Security - Antivirus FREE

Podrobná starší recenze 360 Security >>
Skanování virů v aplikaci 360 SecurityNa tento antivirus jsem již dělal recenzi. Protože je ale starší, uvedu ho trochu znovu. (Pozn. autora: Nejde všechny recenze udržovat co nejnovější. Všechny aplikace vydávají každý týden novou aktualizaci a udržovat všechny recenze nové je nad mé síly.)
Tento antivirus je jeden z nejlepších. Mnoho lidí mu dokáže dát přednost před avast!. Je to také z toho důvodu, že avast! se na počítači moc neproslavil. Taky se ale není čemu divit, když je zadarmo. Bohužel to mnoho lidí nedokázalo pochopit, proto ho nechtěli ani na telefonu. 360 Security tedy představuje jakousi jeho náhradu. Dříve však i avast! byl na telefonech novinkou, a protože toho nenabízel moc, 360 Security ukázalo drápky a předvedlo mnoho funkcí v přírodním stylu. Kdo by také dokázal odmítnout antivirus o tak mnoho funkcí. Zlepšil se však?

Mnoho funkcí znamená i mnoho výhod. Tento antivirus dokáže i kromě virových testů zrychlovat telefon či ušetřit paměť. Má však v sobě také funkce jako nalezení ztraceného telefonu či filtr volání. Správa aplikací je navíc hezky udělaná i s grafem, ve kterém je menší chyba v překladu. Zde se můžete podívat jak co každá aplikace využívá či přesunout danou aplikaci na SD kartu. Monitor dat též nechybí pro starší telefony, které to nemají v sobě zabudované automaticky. Nastavení je jako u avast! jednoduché.
U výhod jsou však i mínusy. Asi největším mínusem vidím, že se nainstaluje k tomuto antiviru mnoho dalších aplikací, které jsou zabudované a které nechci. Takovým reprezentantem je AppBox, který zde je hodně dlouho. Je to věcička, která ukazuje aplikace. Ty jsou buď hodně známé a už je určitě máte v telefonu nebo jsou neznámé, zabírají hodně místa a většinou jsou k ničemu. Další nevýhodou je poukazování na nebezpečné aplikace. Nikdy jsem si tedy nemyslel, že jedna z nejznámějších her bude mít v sobě vir. A pokud by tomu opravdu bylo, nemusel by na to antivirus 100× poukazovat a furt mě upozorňovat, ale rovnou tu aplikaci nějak omezit. V tu dobu jsem měl chuť antivirus odinstalovat. Mínusů je samozřejmě více.

S antivirem jsem byl dříve spokojený, ale dnes tomu tak trochu není. Sám nainstaluje mnoho funkcí, které jsou k ničemu a jen tím zaplní zbytečně tapetu, ale funkce, které jsou potřeba, už musíte nainstalovat sami. Antivirus se zdá být otravný. Možná se dají upozornění vypnout, ale až bude reálná hrozba, antivirus ji nezaznamená. Není to však jen odpad - nabízí zrychlení telefonu či vyčištění paměti od zbytečných věcí.

Souboj

Postavil jsem proti sobě dva antiviry a to z důvodu, že jsem je tak trochu porovnával u recenze 360 Security. Dříve měl nezvykle velký náskok 360 Security před avast!. Dnes tomu tak není. Předešlý přírodní antivirus se mi líbil více než ten dnešní moderní, který je mi trochu nepříjemný s mnoha věcmi. Naproti tomu avast! také změnil vzhled ale k lepšímu. K tomu přidal mnoho funkcí, které jsou opravdu potřeba a též s novým avast! na PC přidal spárování zařízení. Oba dva však mají mnoho věcí společných a jeden z nich (ten lepší) má i některé věci lépe zařízené.
Myslím, že toto je jasné. 360 Security dokázalo ukázat nádherný výkon proti velikánu avast!, a kdyby furt přidával nové potřebné věci a ne zbytečné, byl by pořád vepředu. Známá značka však nezklamala a dokázala ukázat nádherné zpracování. Přeci jenom má více peněz. Takže který je tedy lepší? Upozorňuji, že toto je názor pouze mě, pokročilejšího uživatele.

Závěrečné hodnocení

  avast! 360 Security
Plus Automatické virové testy
Design
Jednoduchost všude
Spárování různých zařízení
V aplikaci vidíte ihned, co je v nepořádku
Zrychlení telefonu
Ušetření paměti
Správa aplikací s grafem
Monitor dat (pro starší telefony)
Animace
Mínus Zbytečné popisky místo odstranění
Mnoho věcí k doinstalování
Upozorňuje (neustále) na neexistující viry
Instaluje se mnoho nepotřebných funkcí (AppBox)
Design
Pár chyb v překladu

Zde jednoznačně vyhrává avast!, i když jsem dříve tvrdil opak. Výherce se o hodně zlepšil za ten půlrok. Design je jednoduchý, nastavuje se velmi lehce a je celý v češtině. Naproti tomu se 360 Security zhoršil s designem, i když přidal češtinu. avast! mi ale i přes ty plusy u 360 Security připadá lepší pro běžné uživatele, kteří mají antivirus jen kvůli tomu, aby ochránili svůj telefon či si ho nějak zkontrolovali. avast! prostě není žádná zbytečnost. Tento antivirus je součást telefonu.


Více článků v kategorii Souboj titánů.

Shawn Článek napsal 25.4.2015 (upraveno 7.12.2015) uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Recenze

K článku bylo přidáno 0 hodnocení.

Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím