MENU
DOMOVSKÁ STRÁNKA

HRY
APLIKACE
ZPRÁVY
JINÉ
FÓRUM
APLICATION

3. díl - Avast Battery Saver vs. DU Battery Saver

V minulém díle jsem se zaměřil na dva konkrétní antiviry - avast! a 360 Security. Na výsledek se můžete podívat v uvedeném odkazu. A po dlouhé době je zde konečně 3. díl s tématem Spořiče baterií. Dnes jsem se opět zaměřil na konkrétní aplikace a ani výběr není nijak náhodný - jedná se o jedny z těch nejznámějších aplikací svého druhu na Google Play. Bude se jednat určitě o zajímavý boj a já doufám, že budete se mnou souhlasit. Uděláte mě tedy šťastným, když vyjádříte svůj názor pomocí komentářů na konci článku.

Domovská stránka aplikace DU Battery SaverKdo je dnes na řadě?

Jelikož mám v oblibě produkty avast!, 1. bojovníkem je Avast Battery Saver. Poté jsem chtěl nějakou aplikaci, jež by se mohla vyrovnat avast! produktu. Vydal jsem se tedy na Google Play, kde jsem vybral to nejoblíbenější - DU Battery Saver - Power Saver. Obě aplikace jsou na tom hodně dobře. Nejdříve začneme ale tou nejoblíbenější aplikací - později zjistíte proč.

DU Battery Saver - Power Saver

DU Battery Saver by se mohlo zdát podobné aplikaci Battery Doctor. Jestli tomu tak opravdu je, netuším, určitě je ale výkonně mezi těmito aplikacemi rozdíl. Ovládání je hned zprvu příjemné - neztratíte se. Aplikace Vás často i vede kroky, které byste mohli udělat k dosažení delší výdrže baterie. Není to skvělé?
V aplikaci máte hned několik módů na vypnutí aplikací v mobilu. Jeden vypne všechny spuštěné aplikace, které jsou dost náročné, další vypne všechny spuštěné procesy a poslední z nich Vám umožní vypnout ty „nejníže položené” procesy. To zajistí menší výkon a tím také menší spotřebu baterie.
Samozřejmě jsou zde poté různé grafy, data, statistiky a další blbůstky. Já jsem je ale nikdy moc nevyužíval. Jediná věc, která by se mi tak mohla hodit, je teplota baterie a čas do nabití/vybití; to je ale na hlavní stránce aplikace.

Jelikož ale popisy aplikací se zdají nudné, pojďme se zaměřit na mé zkušenosti s tímto šetřičem baterie. A to nejdříve se samotnou aplikací.
Aplikace se lehce používá. Všechny důležité věci jsou na domovské stránce aplikace, takže se nemusíte nikam složitě proklikávat. Navíc, pokud chcete, můžete mít neustále na liště tuto aplikaci. Takže z jakékoliv jiné aplikace se dostanete jedním klikem do DU Battery Saver.
Než používání je důležitější účinek. Ten je velký, pokud šetřič baterie aktivně používáte. Dokáže toho totiž dost vypnout, čímž sníží vytížení telefonu. Pokud ale jste ten typ člověka, který telefon používá za den jen párkrát, DU Battery Saver určitě není pro Vás. Aplikace totiž dost zatěžuje telefon s zjišťováním teploty baterie a dalších takových věcích. A přeci jenom běží 24/7, takže se to musí projevit na baterce.
Na druhou stranu, pokud používate telefon často, budete mít tuto aplikaci rádi. Budete moci rychle vypnout všechny běžící procesy a několika kliky si ušetříte baterii o pár hodin. Ale jak píši, musíte tuto aplikaci používat, jinak se výsledek neprojeví.

S aplikací jsem byl dost spokojen, jelikož telefon používám celkem hodně. Takže ta různá data, statistiky, „boost” a další věci jsem měl rád. Na druhou stranu mě celkem zamrzelo, že když jsem v daný den telefon skoro nedržel, přišel jsem o nějakou část baterky. DU Battery Saver má prostě jako každá aplikace své klady a zápory. A naštěstí ty zápory nejsou obrovské.

Avast Battery Saver

avast! mě nikdy doposud nezklamal (teda aspoň na telefonu ne). To je také důvod, proč o něm teď píšu. Má totiž dost dobrých „free” aplikací a to hlavně na telefon. A v minulém souboji celkem dost dobře ustál. Takže pojďme se podívat na další aplikaci ze studia avast!.

Ovládání Avast Battery Saver je jednoduché a určitě se jedná i o přehlednou aplikaci. Opět jenom pár ikonek a jedno hlavní tlačítko, což je vynikající. Zde to máte však uspořádané do lišt, mezi kterými můžete projíždět. Takže např. na první stránce máte všechny aplikace od avast!, na druhé stránce reklamu na jejich produkt apod.
Samozřejmě, že stejně jako u DU Battery Saver, i tady jsou módy. Zde je však vůbec nemůžete vytvářet - jsou napevno dané aplikací. Jedná se o pracovní, mód doma, chytrý, noční a mód při nízké baterce. Všechny funguji excelentně a můžete si nastavit, kdy se spustí (u pracovního třeba při připojení k vybrané Wi-Fi) - až na ten chytrý. A ten mi dost vadil. Nikdy jsem nepochopil, kdy se spouští. Protože když jsem jednou nastavil pracovní mód a šel poté z domova, zkontroloval jsem si, jaký mód je nastavený. Samozřejmě se hned po chvilce nastavil ten chytrý. Naštěstí se dají módy vypnout, takže mi to později ušetřilo starosti.
Zabíjení procesů je ale také jedním utrpením. Měl jsem totiž pocit, že se ukončovaly spíše potřebné procesy než ty nepotřebné a vybíjející baterku. Nejhorší ale na tom bylo, že se mi vypínal i budík. Naštěstí jsem se hned druhý den po nainstalování Avast Battery Saver vzbudil i bez budíku, takže se toho moc nestalo. Ale poté jsem ihned dal do vyjímek budík, aby se už nikdy nevypnul.

Jaká je ale účinnost této aplikace? Proč jsem o ní tak špatně psal? Do jednoho updatu na konci září bylo vše v pohodě. Aplikace fungovala tak jak měla - prostě šetřič baterie snů. Život baterie se o dost prodlužoval, po nastavování i aplikace fungovala podle Vašich představ. Ale po tomto zmíněném updatu něco vývojáři pokazili. Avast Battery Saver měl opačné následky. Zahříval více telefon, více využíval i procesor a po delším nepoužívání telefonu mi rozbil Wi-Fi - musel jsem tedy vždy restartovat telefon.
„To se dá ale přežít, ne?” - Ne, nedá. Tato aktualizace byla na Google Play měsíc a již od začátku si také někteří na ní stěžovali. Nevím, jestli to byl problém jen některých zařízení. Ale i kdyby byl, nelíbilo by se mi, že aplikace nepodporuje některá zařízení. A největší třešnička na dortu je to, že zahřívání telefonu touto aplikací se mi i dodělala baterie. To je také jeden z důvodů, proč tento článek nevyšel dřív.

Souboj

Určitě je každému jasné, že Avast Battery Saver nemohl ustát před DU Battery Saver, když mám s ním takové hrůzné zkušenosti. Vítěz by se tedy mohl zdát jasný. Já to tak ale nevidím. Podle mého názoru ani DU Battery Saver neustál, protože je úspěšný pouze pro jeden typ uživatelů. A ani jeho účinnost není tak velká, jak by se mohla očekávat. Prostě mě oba šetřiče baterie zklamaly.
V tomto díle udělám poprvé vyjímku. Místo toho, abych uvedl vítěze, či napsal alternativu, Vám napíši nějaké typy, jak ušetřit baterii bez aplikace. Pro lidi, co používají telefon delší dobu, bude tato část takové malé opakování. Pro nové uživatele chytrých telefonů, nebo pro ty, kteří si nejsou jisti, jak šetřit baterii, bude tento seznam určitě skvělý.

  • Nevystavujte baterii extrémním stavům (tedy kapacitě 0% a nebo stálému nabíjení při 100%).
    • Doporučená kapacita na nabíjení je 20%-30%. Také je lepší telefon nabíjet přes den, kdy při 100% ho můžete ihned vypojit z nabíječky.
  • Při používání telefonu a jeho nabíjení zajistěte, aby se baterie nepřehřívala.
  • Při ukončení používání telefonu doporučuji vypnout všechny nepotřebné procesy na pozadí, aby při jeho nepoužívání neběžely zbytečné procesy a tím i nevytěžovaly baterii.
  • Pokud nemáte zapnutý automatický jas, snižujte ho manuálně např. v tmavých místnostech, aby zbytečně moc nesvítil.
  • Pokud zrovna nepoužívate internet, mějte vypnutou Wi-Fi, mobilní data či Bluetooth.
  • Nenechávejte zbytečně svítit displej. Pokud telefon nepoužíváte, zamkněte ho.

Závěrečné hodnocení

  DU Battery Saver Avast Battery Saver
Plus Několik módů na vypnutí aplikací
Vypíná pouze nepotřebné procesy
Přehledná a jednoduchá aplikace
Pro aktivní uživatele určitě skvělý
Může i zrychlit telefon
Přehledná a dobře vypadající aplikace
Nastavení
Dobrá aplikace pro všechny, hlavně pro ne moc aktivní uživatele
Módy lze zapínat automaticky při připojení k určité Wi-Fi
Mínus Pokud nepoužíváte telefon, vytěžuje spíše baterii
Reklamy

Dlouho byl dostupný update, který spíše škodil telefonu
Dovolil si vypnout i budík
„Chytrý” mód
Nelze vytvářet vlastní módy

Obě strany ukázaly své výhody a nevýhody. Bohužel ani jedna se nezdá užitečná. DU Battery Saver není uspokojivý pro všechny a na avast! se nelze spolehnout. I když jsem dříve tvrdil opak, u tohoto šetřiče baterie se to dost potvrdilo. Ono je možná i lepší manuálně šetřit baterii než to nechávat na nějakých aplikacích. Dosáhnete tím určitě lepších výsledků a to hlavně dlouhodobě.
Takže je mi líto jak dnešní díl dopadl, ale aspoň jste si mohli odnést nějaké ty typy na prodloužení výdrže baterie. Doufám, že příští díl už snad dopadne dobře.


Více článků v kategorii Souboj titánů.

Shawn Článek napsal 5.12.2016 uživatel Shawn.
Jsem mladým zakladatelem a tvůrcem těchto webových stránek. Programování je můj sen a tvorba těchto webových stránek mě neskutečně baví. Označení j...


Hodnocení článku

Anonymní

Ohodnoť článek anonymně bez přihlašování.

Recenze

K článku bylo přidáno 0 hodnocení.

Článek můžou hodnotit pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.

Komentáře

K článku bylo napsáno 0 komentářů.


Napsat komentář

Kvůli zachování kvality komentářů mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Pokud již zde máš účet, přihlaš se. Pokud ne, stačí se pouze zaregistrovat.
Logo

Dobrý den,
velice se omlouvám, že Vás vyrušuji ze čtení článku. Jedná se ale o velice důležitou věc pro mě. Poslední dobou se snažím co nejvíce zlepšovat Aplication, protože si myslím, že má potenciál. Jenže pracuji na tom jenom jako jeden člověk - ano, často mi někdo pomůže, ale jedná se jen o pár článků. Takže většinu věcí vymýšlím pouze já. A to nemusí vyhovovat všem.
Proto jsem vytvořil dotazník, kde mi můžete sdělit Vaše názory a pocity. Vyplnění tohoto dotazníku mi opravdu moc pomůže a Vám to zabere maximálně 10 minut. Navíc podle Vašich rad se budu řídit dlouhou dobu, takže mi to pomůže dlouhodobě. A ať jste pouhým návštěvníkem, nebo dlouhodobým uživatelem, vždy mi na Vašem názoru bude záležet.
Děkuji za Váš čas.

J. Lupčík (Shawn), zakladatel Aplication.cz

Zavřít toto otravné oznámení jednou provždy

© 2014–2017 J. Lupčík (Shawn)
Tento web používá k poskytování služeb, zlepšení zaměření reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím